Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nadmorskie kurorty

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Nadmorskie kurorty

Post autor: Adler » 14 paź 2010, o 15:09

Który kurort nadmorski polecacie?

Mnie bardzo podobają się Jarosławiec i Ustka.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 22 paź 2010, o 22:33

Jastrzębia Góra. W połowie czerwca na plaży panuje taki spokój, że gdyby nie kojący szum fal, słychać byłoby jak muchy wydają wiadome dźwięki powstałe na skutek fermentacji bakterii symbiotycznych w ich okrężnicach.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ania
User
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania » 17 lis 2010, o 16:40

W Darłowie jest super.
I w Jastarni tylko tu za drogo.

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 17 lis 2010, o 16:51

Ja jestem za Ustką i oczywiście plaża zachodnia gdzie jest luźno czysto i wspaniała woda.
Poza tym nawet jak brak słońca zawsze jako że jest to dość spore miasteczko to jest co robić.

Awatar użytkownika
yoda
User
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2010, o 18:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: yoda » 12 lut 2011, o 22:07

Polecam Dziwnów, zachodnia część naszego wybrzeża, chociaż jak dla mnie za dużo tutaj Niemców.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 12 lut 2011, o 22:21

yoda pisze:chociaż jak dla mnie za dużo tutaj Niemców.
A co w tym złego? :-)
Sporo gotówki tam zostawiają, a miejscowi pewnie zadowoleni.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 13 lut 2011, o 13:36

yoda pisze:Polecam Dziwnów, zachodnia część naszego wybrzeża

Dlaczego akurat Dziwnów? Może więcej szczegółów :-) ?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 18 lut 2011, o 21:17

Ja zazwyczaj do chłapowa jeżdżę bardzo blisko plaża tanie pole namiotowe po prostu cud miód ;)
Koło Władysławowa

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 20 lut 2011, o 11:56

Ja polecam kołobrzeg, bardzo urokliwe miasteczko:)
Zawsze coś sie dzieje, bardzo miło wspominam pobyt.
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

gazal

Post autor: gazal » 20 lut 2011, o 22:06

A jak Ustka to koniecznie "7 Niebo" :-D Jedna z nielicznych restauracji w Polsce, gdzie można naprawdę dobrze zjeść

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 21 lut 2011, o 11:10

kilka lat temu poleciłbym Mielno, jednak obecnie wiem że jest zbyt oblegane przez pijanych nastolatków... osobą starszym i ciutkę większym portfelem poleciłbym Międzyzdroje bądź Kołobrzeg - typowe nadmorskie mieściny - plaże, port, rejsy statkami, itp... ciekawe jest także Władysławowo (fajny widok z wieży Domu Rybaka -> Obrazek )

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 3 mar 2011, o 18:46

Freak, Nigdy w życiu nie pojechałbym tam na urlop, spędziłem tam miesiące będąc w pracy i dla mnie to dziura zabita dechami po sezonie dwie knajpy bez wyboru i ze 2 sklepy. Wymarłe miasto, gdyby nie sanatoria to nie było by tam żywej duszy. Plaża masakra wąska i same kamienie nie ma gdzie położyć koca, chyba ze się pojedzie parę kilometrów dalej za Jarosławiec na zachód. Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 3 mar 2011, o 18:54

arti5c pisze:dla mnie to dziura zabita dechami po sezonie dwie knajpy bez wyboru i ze 2 sklepy. Wymarłe miasto, gdyby nie sanatoria to nie było by tam żywej duszy
No mnie taki klimat odpowiada.
Stanowcze "nie" dla zatłoczonych nadmorskich kurortów...
arti5c pisze:Plaża masakra wąska i same kamienie nie ma gdzie położyć koca
Nie przesadzajmy.
Przeleżałem tam niejedną godzinę na tej plaży (Nie wiem, czy kojarzysz, obok tych stojących na brzegu kutrów rybackich). Nie jest tak źle z tymi kamieniami. Turyści w Nicei (Francja) mają z tym gorzej. Wierz mi :-P

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Ale każdy ma tutaj na forum prawo do swojego poglądu :-)

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 3 mar 2011, o 18:58

To tylko moje zdanie każdy lubi coś innego, Przy kutrach to jedyne miejsce pod warunkiem ze nie pływają.

Halti

Dziwnów

Post autor: Halti » 25 mar 2011, o 21:58

yoda pisze:Polecam Dziwnów, zachodnia część naszego wybrzeża
Przyłączam się do Dziwnowa, choć - nawiązując do pytania Selene - nie ma oczywistej odpowiedzi. Miasteczko jest niewielkie, położone wzdłuż wybrzeża i jednej drogi głównej, takiej można powiedzieć przelotowej... Atrakcjami są chyba tylko zwodzony most i rejsy stateczkami. Ale jak dla mnie to Dziwnów ma w sobie "coś". Coś, co przyciąga tych, którzy choć raz spędzili tam kilka dni...

Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Post autor: Donna » 26 mar 2011, o 12:57

Nie daleko Dziwnowa jest miejscowość Mrzeżyno, w którym byłam i w którym jest najwyższe zejście na plażę, miałam okazję być na nim (tzn. na tym zejściu)... widok z niego na morze jest tak niesamowity, że dech zapiera... (myślę, że dla kogoś kto by zobaczył pierwszy raz morze z takiego zejścia byłoby niezapomniane przeżycie)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 26 mar 2011, o 13:12

Donna pisze:Mrzeżyno, w którym jest najwyższe zejście na plażę,
Podobne, też wysokie (mały taras) znajduje się przy zejściu na plażę w Jarosławcu.

Halti

Post autor: Halti » 26 mar 2011, o 13:19

Prawdę mówiąc, każdy kurort na wybrzeżu, gdzie mamy klify ma wysokie zejścia na plaże....
Dajmy na to taki Rewal, czy Trzęsacz, albo dajmy na to Jastrzębia Góra.
A co do Trzęsacza, to polecam tam zajrzeć i zobaczyć jak niszczącą siłą potrafi być morze. Na skraju klifu stoi fragment południowej ściany kościoła, który zbudowany był kilka kilometrów od brzegu.... Z Trzęsacza można przemieścić się do Rewala, a stamtąd przyjemnie jest przejść się plażą do Niechorza, gdzie stoi moja ulubiona latarnia morska. Można na nią wejść i podziwiać panoramę okolicy. Ślicznie!

Halti

nadmorskie kurorty - Kołobrzeg

Post autor: Halti » 31 mar 2011, o 18:58

Cieplej się zrobiło i od razu człowiek myśli o wypoczynku....
Bardzo lubię jeździć do Kołobrzegu. Dlaczego? Dlatego, że nie da się tam nudzić. Przy pięknej pogodzie leniuchy i miłośnicy słońca i opalonej skóry mogą wylegiwać się na dwóch plażach - do wyboru jest zapchana wschodnia w części uzdrowiskowej i zachodnia, trochę mniej zapchana i jakoś przyjemniejsza..... A dla aktywnych - najprzeróżniejsze plażowe atrakcje, ponadto wypożyczalnie rowerów, którymi można szybciej przemirzyć miasto i wybyć poza... Poza czasem plażowania można troszkę się ukulturalnić w niektórych muzeach np. M. Oręża Polskiego. Ale jeśli ktoś ma alergię na samo słowo "muzeum", to czemu nie posiedzieć w ogródku jednej (lub niejednej ;-) ) z knajpek na tzw "nowej starówce"?
A jeśli ktoś lubi zwiedzać, a na tym forum chyba wszyscy, to warto zajrzeć do bazyliki NPNMP. Przepiękny gotycki kościół, choć niestety praktycznie całkowicie zniszczony w czasie wojny, obecnie odbudowany. Wewnątrz zachowały się między innymi trzy gotyckie tryptyki, stalle, lampy, gotycka polichromia..... Warto! Polecam!
Dla sentymentalnych i z przyzwoitym poczuciem patriotyzmu jest m.in. cmentarz wojskowy, z makietą planu działań wojennych w 1945 r., Pomnik Sanitariuszki (ciekawostka - na twarz pomnikowej sanitariuszki nigdy nie pada światło słoneczne), Pomnik Zaślubin z Morzem....
Ponadto jest oczywiście latarnia morska, wycieczki stateczkami, a nawet połączenie wodolotowe z Bornholmem... Na prawdę dla każdego coś się znajdzie.
Ktoś powie, że to drogie miasto.... Zależy gdzie się nocuje, gdzie stołuje.... Generalnie polecam tzw. zachodnia dzielnicę. Dominują tam pensjonaty i kwatery prywatne, całkiem niezłe smażalnie (tańsze niż w uzdrowisku) i bary z domowymi obiadkami. 8-)
Dołączam kilka zdjęć z osobistego zbioru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 2 kwie 2011, o 15:38

Nie przepadam za tłocznymi miejscami. Byłem kiedyś 3 tygodnie w Międzyzdrojach. Pracowałem. Nigdy w życiu bym tego nie powtórzył. Dodatkowo tylko 2 lub 3 dni świeciło słońce. Poza tym deszcz, deszcz, deszcz. Koszmar.

Pozdrowka

Halti

Post autor: Halti » 4 kwie 2011, o 18:44

Nadmorskie kurorty nie zawsze są zatłoczone. Wystarczy pomyśleć, żeby nie wpakować się w tłum....

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 4 kwie 2011, o 19:07

ania pisze:W Darłowie jest super
Zgadzam się. Horyzont morza (w Darłówku) skierowany prawie dokładnie na zachód (nie to, co w Trójmieście), co sprzyja miłej damsko-męskiej atmosferze pod koniec dnia.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Gdzie na wakacje?

Post autor: Yoana » 22 maja 2011, o 14:36

Na letni wypoczynek polecam środkową część wybrzeża Morza Bałtyckiego. Warto znaleźć sobie nocleg w mniejszej nadmorskiej miejscowości, która to będzie stanowiła tzw. bazę wypadową do takich miejscowości/kurortów jak:

-Darłowo, gdzie warto wybrać się, aby zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich.
-Ustka. To kurort dość zatłoczony. Nie mniej jednak, jesli ktoś chce zasmakować skomercjalizowanej atmosfery spacerując wieczorem po jej uliczkach, to warto ;-) oczywiście warto też zobaczyć malowniczą latarnię ( wiek- ponad 110 lat)
-Łeba. Oczywiście warto wybarć się tam na rejs po Jeziorze Łebskim, trzeba koniecznie zobaczyć ruchome wydmy. To miejśce, gdzie możemy udać się do Słowińskiego Parku Narodowego. Niedaleko (25km) znajduduje się piękan latarnia Stilo, na którą warto wyjść , aby podziwiać okoliczne widoki... ;-) Na zachód od Łeby warto wybrać się do Kluk- znajduje się tam skansen- stara rybacka osada. W Czołpinie ( na północny wschód od Łeby) znajduje się imponująca góra piachu ...! Z tej wydmy rozciąga się piękny widok.... przy okazji każdy turysta zwiedza tamtejszą latarnię morską z 1875 roku.


Oczywiście własne zdjęcia wrzucę, ale... po najbliższych wakacjach ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

łosz

Post autor: łosz » 25 maja 2011, o 00:56

To może ja coś przygotuję. Zacznę od wsi Piaski, przez Krynicę Morską, Kąty Rybackie, Sztutowo do Stegny.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 28 maja 2011, o 10:41

Do Krynicy Morskiej to ja już dawno chciałem się wybrać.
Czekam zatem na ciekawą reklamę tego regionu :-)

ODPOWIEDZ