Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kujawsko-Pomorskie: Bydgoszcz 13 lipca 2013

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Kujawsko-Pomorskie: Bydgoszcz 13 lipca 2013

Post autor: Comen » 13 lip 2013, o 23:41

W Bydgoszczy nie ma już charakterystycznego zapachu lakieru, który roznosił się po całym mieście. Sporo dawnych zakładów pozamieniano w centra handlowe jak choćby galerię Fokus przy dworcu autobusowym. Tam też nowa inwestycja, trasa średnicowa z mostem ponad całą doliną Brdy - z daleka widać charakterystyczny wysoki maszt. Mimo nienajlepszej pogody ciekawa kilkugodzinna wycieczka po starówce i tzw. bydgoskiej Wenecji a potem po śródmieściu czyli reprezentacyjnej ulicy Gdańskiej oraz dzielnicy parkowej przy uniwersytecie i filharmonii. Na koniec w oczekiwaniu na autobus jeszcze króciutki spacerek nad Brdą do hali Łuczniczka. Poniżej fotorelacja
rondo jagiellonów.jpg
Tu taki nowoczesny design przejść (a w zasadzie wyjść) podziemnych na rondzie jagiellońskim. Trochę jak metro w Bilbao
linoskoczek nad brdą.jpg
Klasyczny obrazek z Bydgoszczy - most staromiejski, linoskoczek balansujący ponad Brdą i odnowiony waterfront
bydgoski rynek główny.jpg
Na rynku głównym czyli starym, prócz tego w Bydgoszczy sa jeszcze m.in. rynki nowy, rybi, wełniany.
tramwaj na długiej.jpg
Najdłuższa ulica starego miasta czyli Długa - stary tramwaj drynda, w nim piękna pani konduktor - niestety tylko jako sztuczna lalka ;p
muzeum brudu.jpg
Muzeum o którym wspominaliśmy na forum, właściwie sklep i jego zaplecze. Możliwość kupienia zapachowych mydełek, zresztą nie tylko tam, ale w kilku miejscach w okolicy
panorama.jpg
Panorama miasta ze wzgórza Dąbrowskiego - kilkudziesięciometrowa skarpa czyli krawędź pradoliny, dalej na zachód można iść wzdłuż tej krawędzi do starej wieży wodnej
wenecja bydgoska.jpg
Bydgoska Wenecja w fragmencie bardziej industrialnym, czyli koło mennicy. Generalnie miejsce dość urokliwe, chociaż domy raczej kiepsko odrestaurowane. W oficynach kilka knajpek.
przystań zawiszy i opera nova.jpg
A tu inny widok z Wyspy Młyńskiej. Na drugą stronę. Ciekawy architektonicznie hotel i przystań klubu sportowego Zawisza a za drugim ramieniem Brdy Opera Nova. Obok hotelu taras nad bocznym kanałem z opisami obiektów zlokalizowanych na wyspie
centrum.jpg
Już poza Starym Miastem. Środek Bydgoszczy, czyli skrzyżowanie ulicy Jagiellońskiej, Gdańskiej i Królewskiej. Z wieży kościoła na rogu grany jest m.in. o 15.00 miejscowy hejnał
Radecki.jpg
Ten pan rozszyfrował Enigmę
łuczniczka.jpg
A tu jeszcze jeden symbol Bydgoszczy - pomnik Łuczniczki w parku Kochanowskiego
uniwersytet.jpg
To taka zielona dzielnica w której dodatkowo znajduje się teatr, filharmonia, radio i uniwersytet. Do ogrodu botanicznego już nie dotarłem za to jak to w sobotę pełno ślubów i wesel. Pierwsi czekali już przed lokalem, drudzy przed kościołem.
hala łuczniczka.jpg
Jakieś 15 minut spacerkiem od dworca PKS dojść można do Brdy a przekraczając ją mostem dotrzeć do hali Łuczniczki znanej np. z zawodów w siatkówce
nad brdą.jpg
Stąd ścieżka wzdłuż rzeki prowadzi w stronę miasta, niestety ze względu na budowę mostu drogowego można nią przejść tylko kilkaset metrów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Bydgoszcz 13 lipca 2013

Post autor: Adler » 14 lip 2013, o 12:42

Byłem tam kilka razy i podoba mi się to miasto (starówka).
Sporo inwestycji ostatnio, także ze środków unijnych.
Fajna fotorelacja. <okok>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja: Bydgoszcz 13 lipca 2013

Post autor: Adler » 16 kwie 2019, o 23:11

Archeolodzy znaleźli w Bydgoszczy, w dawnym korycie rzeki Brdy (na terenie budowy Teatru Kameralnego) unikatowy miecz rycerski. Jak powiedział archeolog Robert Grochowski: „Idealnie pasuje nam do wielkiej wojny z zakonem krzyżackim, kiedy to w 1409 r. zamek bydgoski odbijał król Władysław Jagiełło”.
1.jpg
źródło: PTTK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja: Bydgoszcz 13 lipca 2013

Post autor: Comen » 17 kwie 2019, o 07:39

To jeden z tych "nagich" spod Grunwaldu? ;)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ