Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Post autor: Comen » 3 sie 2020, o 06:44

Wszystko wskazuje na to że niewidzialny kolega z Chin zostanie z nami jeszcze całkiem długo. Jak oceniacie w tym względzie stan przygotowania poszczególnych atrakcji pod kątem bezpieczeństwa. Po moich ostatnich wizytach muszę stwierdzić że bywa z tym różnie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Post autor: Comen » 3 sie 2020, o 07:09

Muzeum w Lesznie oddział na placu Metziga przed wejściem obowiązkowa dezynfekcja której pilnuje personel. Nalezy założyć maseczkę. Środki dezynfekcji także w ubikacji.
Podziemia sanktuarium świętogorskiego zabezpieczeniem jedynie klucz na furcie klasztornej. Podejrzewam że niekoniecznie jest dezynfekowany. Ja przekazałem go kolejnym zwiedzającym którzy w międzyczasie weszli do podziemi
Muzeum Arkadego Fiedlera. Płyn do dezynfekcji był w piramidzie kawiarence. Dyscyplina maseczkowa jedynie w głównym budynku
Zamek w Poznaniu obowiązkowa dezynfekcja przy wejściu, maseczki, wejście na wieżę jednokierunkowe w górę windą na dół klatką schodową
Muzeum Przyrodnicze WPN zamknięte z powodu koronawirusa
Galeria obrazów w Rogalinie dezynfekcja rąk i obowiązkowa maseczka
Zamek w Kórniku na dole punkt dezynfekcyjny, personel bardziej pilnuje chodzenia po dywanie niż maseczek, pilnuje też kierunku zwiedzania, część ekspozycji np. biblioteka niedostępna
Time Gates Jelenia Góra punkt dezynfekcyjny przy wejściu, przewodnik przypomina o obowiązku noszenia maseczek gdy w grupie są osoby obce, sam z przyczyn transmisji głosu maseczki nie używa
Muzeum Karkonoskie punkt dezynfekcyjny, maseczki, wnętrze domku karkonoskiego niedostępne, wyłączone opisy elektroniczne
Zamek Chojnik generalnie wolna amerykanka, co przy dużej frekwencji stanowi ryzyko. Ludzie chodzą bez maseczek, co jest problemem przy zwiedzaniu piwniczki czy wejściu na stolp. Ruch jest tam generalnie dwutraktowy, ale wynika to raczej ze względów praktycznych (ciasne schody)
Zamek Bolków konieczność włożenia maseczki przy wejściu do sali muzealnej. Limitu osób nikt nie pilnuje a samemu turyście trudno to ogarnąć. Punkt dezynfekcyjny przy kasie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Post autor: gar » 16 wrz 2020, o 23:01

Elektrownia szczytowo - pompowa Żar zamknięta dla turystów.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Post autor: Comen » 17 wrz 2020, o 05:34

Pałac w Kozłówce grupy maksymalnie 8 osobowe. Głos przewodnika odtwarzany z magnetofonu. Osoba prowadząca ewentualnie pokazuje poszczególne przedmioty o których mowa w nagraniu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzea i atrakcje w dobie koronawirusa

Post autor: gar » 17 wrz 2020, o 16:56

W Brodnicy na wieżę zamkową (54 m wysokości) wpuszczają po 5 osób. A w Sandomierzu na dwukrotnie niższą 15. W Podgórkach na wieżę w lipcu nie wpuszczali nikogo.

ODPOWIEDZ