Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Był taki mecz

Ankiety badawcze i ciekawe strony www (głównie turystyczne).
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Był taki mecz

Post autor: Comen » 1 kwie 2023, o 07:52

Kiedyś to były mecze. Kopciuszek mierzył się z mistrzem a mistrz Polski prezentował wtedy odpowiednią klasę bo bił się jak równy z równym z zespołami angielskimi czy włoskimi. Historia meczu którym żyła cała okolica. Dziś już chyba impreza sportowa nie wywoła takiego zainteresowania. Większość ludzi chyba nawet nie wie że u nich w gminie jest jakiś klub.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Był taki mecz

Post autor: gar » 1 kwie 2023, o 11:28

Niby tak, ale tak do końca nie jestem o tym przekonany. W mniejszych miejscowościach przyjazd uznanego zespołu z ekstraklasy na mecz Pucharu Polski wciąż generuje bardzo ładną (czytaj rekordową) frekwencję. Może nie będzie to wydarzenie roku w gminie czy powiecie, ale odzew zazwyczaj jest bardzo duży. U nas tak jest i podobnie (a nawet bardziej) widać to w przypadku meczów pucharowych w Hiszpanii, Anglii czy Niemczech.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Był taki mecz

Post autor: Adler » 1 kwie 2023, o 15:22

Nie tylko kiedyś. Miesiąc temu był mecz w Zielonej Górze. Lechia podejmowała Legię W. Zbudowali nawet z tej okazji trybunę dla kibiców Legii Warszawa. Tłumy na meczu.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Był taki mecz

Post autor: gar » 4 kwie 2023, o 19:22

Dziś też się szykuje komplet w Kaliszu, gdzie tamtejszy KKS podejmuje w Pucharze Polski Legię Warszawa. Wiadomo kto jest faworytem, ale całym sercem jestem za sensacją.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Był taki mecz

Post autor: Adler » 4 kwie 2023, o 20:40

Ale w Kaliszu ten lekkoatletyczny przynajmniej jakoś wygląda.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Był taki mecz

Post autor: Comen » 4 kwie 2023, o 21:07

Kalisz to jednak nie takie małe miasto tylko jakoś piłkarsko słabo reprezentowane. Tam mieliśmy wioseczkę pod Brzeskiem co prawda przy 2 (wtedy zdaje się E22), ale jednak miejscowość zupełnie nierozpoznawalna.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Był taki mecz

Post autor: gar » 5 kwie 2023, o 09:02

Teraz rzadko zdarza się by zespół z wioski doszedł tak wysoko w pucharach. Gdyby mu się to jednak udało na takiej wsi na pewno byłoby to święto i wydarzenie zapamiętane na długi czas. Pomijam tutaj Niecieczę, która teoretycznie spełniałaby te warunki, ale to przypadek lekarski :)

ODPOWIEDZ